ERMHS BC

ERMHS BC

Πέμπτη 5 Νοεμβρίου 2015

Ερμής – Desperado 56-30

Ο Ερμής κέρδισε τους Desperado με 56-30 με το ματς να ξεκινά με 8-3 απ’ τους νικητές στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Οικονόμου. Στη 2η περίοδο ο Σεφέρης μείωσε με τον Βαβιζο να φέρνει το ματς στο 11-9. Ο Αναγνώστου με τον Μελά απάντησαν για το 17-9 του Ερμή, με τον Κατσιαβαρα και τον Σαλημενο να σκοράρουν για το 17-13. Ο Τυλιγαδας σκόραρε για το 20-13 με το ημίχρονο να κλείνει στο 22-17. Στην επανάληψη ο Σφακιανάκης με τον Σκαρακη έφεραν την ομάδα τους στο 28-17 για να απαντήσουν ο Σεφέρης με τον Μαρκουλη για το 28-22. Ο Οικονόμου σκόραρε για το 34-22 με τον Ζαπατινα να γράφει το 36-24 και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 39-24. Στην 4η περίοδο ο Σεφερης με τον Κατσιαβαρα μείωσαν σε 39-27 με τον Ψαρρο να απαντά για το 43-27. Οι Desperado απάντησαν για το 43-30 με το ματς να κλείνει με σερί 13-0 για τον Ερμή, ο Μελάς με τον Τυλιγαδα και τον Ψαρρό έκλεισαν τον αγώνα στο 56-30.

Για τους νικητές ο Μελάς είχε 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Οικονόμου είχε 9 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Τυλιγαδας 8 πόντους, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Ζαπατινας 7 πόντους και 9 ριμπάουντ. Για τους Desperado οΣεφέρης είχε 11 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Κατσιαβάρας 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.